Czy przedłużanie rzęs wpływa negatywnie na kondycję rzęs naturalnych?

Każda kobieta chciałaby mieć długie, zdrowe rzęsy, które magicznie podkreślałyby spojrzenie i dodawały oku zalotnego akcentu – niestety dla wielu z nas to tylko pobożne marzenie.

Sposoby na rzęsy idealne

Próbujemy więc wielu sposobów – tusz, henna, zalotka, odżywki, albo przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Wiele kobiet obawia się jednak, że jest to zabieg mocno ingerujący w kondycję i strukturę ich naturalnych rzęs – a tym samym boi się konsekwencji podjęcia ryzyka. Aplikuje więc coraz więcej kosmetyków, które – paradoksalnie – mogą wpłynąć bardziej negatywnie na ich naturalne rzęsy, niż wizyta u sprawdzonej stylistki.

Cykl życia naturalnych rzęs

Nasze rzęsy są jak włosy – nie żyją wiecznie. Co jakiś czas wypadają, łamią się, rosną znowu. Nie oznacza to, że nie musimy o nie dbać – wręcz przeciwnie! By rzęsy były całkowicie zdrowe, silne, długie i lśniące, odpowiednią pielęgnację należy prowadzić przynajmniej pełen cykl ich życia (około 2 miesiące). W tym czasie następuje całkowita wymiana włosków na naszych powiekach, a przy odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu rzęs można także już wtedy zobaczyć pierwsze efekty odpowiedniej kuracji. Aplikacja rzęs może przynieść spektakularne efekty – wyjątkowo podkreśla kobiecość rysówtwarzy, a także wyszczupla optycznie twarz. Nie jest to zabieg inwazyjny. Te Panie, które nie są jednak przekonane co do bezinwazyjności przedłużania rzęs, może przekona ta drobna wizualizacja czasowa – nawet, gdyby coś poszło nie tak (a przy przestrzeganiu naszych porad nie pójdzie), w ciągu dwóch miesięcy każda z nas może cieszyć się całkowicie nowym zestawem zdrowych i pięknych rzęs.

Zadbaj o zdrowie rzęs, zanim je przedłużysz

Wiele kobiet przychodzi do stylistki, chcąc przedłużyć swoje rzęsy, które znajdują się w tragicznym stanie – obciążone codzienną grubą warstwą tuszu, z zapaleniami mieszków włosowych i stanami zapalnymi spowodowanymi brakiem odpowiedniego i codziennego demakijażu, a do tego mocno nadwyrężonych zalotką. Rozsądna i profesjonalna stylistka nie podejmie się przedłużenia rzęs w takim stanie i nie jest to związane z potencjalnym widzimisię stylistki, jak niektórym się wydaje, lecz z kwestiami zdrowotnymi.

przedłużanie rzęs a rzęsy naturalne

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs odbywa się co prawda przy pomocy wysterylizowanych narzędzi, jednak w bliskim otoczeniu samego oka. Obciążenie klejem do rzęs może powiększyć już istniejący stan zapalny.

Zatem zanim zdecydujemy się na aplikację przedłużanych rzęs, upewnijmy się, że nasze naturalne są w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie (w postaci kleju i kępek rzęs) – smarujmy je naturalnymi olejkami (najlepiej sprawdzi się olejek rycynowy) w celu nawilżenia i wygładzenia, a także by zregenerować i wzmocnić ich strukturę.

Wybierz odpowiednią stylistkę rzęs

To absolutna podstawa – zła stylistka, to źle wykonany zabieg i zły stan rzęs naturalnych pościągnięciu tych sztucznych. Jeśli żadna z Twoich znajomych nie może Ci polecić profesjonalistki, u której sama była, warto wykorzystać internet – magia XXI wieku.

Nie kieruj się jednak samymi opiniami – one nie zawsze muszą być prawdziwe. Lepiej zwróć uwagę na opublikowane zdjęcia “przed i po” z wykonywanych zabiegów.

Warto też zwrócić uwagę na inne aspekty, również świadczące o stopniu profesjonalizmu salonu:

  • Czy jest czysto?
  • Czy stylistka ma odpowiednie certyfikaty?
  • Czy stylistka jest w stanie odpowiedziećna Twoje pytania?
  • Czy ceny nie są podejrzanie niskie?

 

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Choć dbanie o przedłużane rzęsy wydaje się być uciążliwe, należy pamiętać, że są one podobnie delikatne jak rzęsy naturalne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Najważniejsze jest pierwsze 48 godzin po zabiegu – wtedy rzęsy są najbardziej narażone na zniszczenia – należy więc unikać ich dotykania czy tarcia.

Warto również zadbać o to, aby były bezpieczne w trakcie snu – najlepiej spać na plecach, aby uniknąć ich kontaktu z poduszką. Należy unikać brania długich i gorących kąpieli, wyjść na basen czy saunę.

Najlepiej zrezygnować z nakładania kosmetyków w okolice oczu – mogą negatywnie zadziałać na klej do rzęs. Po upływie 48 godzin również należy się obchodzić ostrożnie ze sztucznymi rzęsami.

Demakijaż oczu należy wykonywać delikatnie, unikając pocierania rzęs, korzystając z kosmetyków na bazie wody – oleje mogą powodować rozpuszczanie się kleju.

Z tego powodu powinniśmy również ostrożnie nakładać tłuste kremy pod oczy. Należy również stosować specjalne kosmetyki do makijażu przeznaczone do przedłużanych rzęs.

Jak pielęgnować rzęsy naturalne?

Warto unikać zbyt częstego korzystania z sauny – nagłe zmiany temperatury mogą osłabić klej. Sztuczne rzęsy należy rozczesywać specjalną szczoteczką do przedłużanych rzęs, (zobacz tutaj: https://magniticalashes.pl/kategoria/szczoteczki-do-rozczesywania-rzes) unikać ich pocierania  i dotykania.