Jak wybrać dobrą stylistkę rzęs?

Coraz więcej z nas decyduje się na przedłużanie rzęs, ze względu na ogromną wygodę, a zarazem widoczną zmianę – w końcu sztuczne rzęsy znacząco podkreślają nasze spojrzenie. Jeśli jednak nie mamy jeszcze swojej stałej, pewnej stylistki, warto dowiedzieć się na co powinnyśmy zwrócić uwagę, żeby nie trafić na pseudostylistkę, z której efektu pracy nie będziemy zadowolone – a w najgorszym wypadku wyrządzi nam krzywdę.

 

sztuczne rzęsy

 

Z ust do ust

Na początku powinnyśmy zrobić rozeznanie wśród naszych koleżanek. Być może któraś z nich przedłuża rzęsy regularnie lub zdarzyło jej się to jednorazowo przed jakąś ważną okazją. Mamy szansę na to, że kogoś nam poleci albo zdecydowanie odradzi.

Jeśli nie mamy takich koleżanek, powinnyśmy odszukać interesujący nas salon w mediach społecznościowych – na instagramie, facebooku – i poznać opinie ich dotychczasowych klientek oraz obejrzeć zdjęcia uwiecznionych prac, które możemy traktować jako portfolio stylistki.

Co nam grozi, jeśli nie znajdziemy dobrej stylistki?

Jednym z częstych błędów pseudostylistek są zabiegi, których efektem są posklejane rzęsy. Efekt wizualny oczywiście będzie pozostawiał wiele do życzenia, ale konsekwencje tego mogą być także zdrowotne. Ponieważ każda rzęsa rośnie indywidualnie, w swoim tempie, ich sklejenie ze sobą powoduje, że ta, która rośnie szybciej, ciągnie tę, która rośnie wolniej, aż w końcu ją wyrywa. Sklejenie naturalnych rzęs prowadzi do powstania stanu zapalnego mieszków włosowych. Objawem są puchnące, nabrzmiałe powieki.

Zdarza się również, że stylistka rzęs nie zachowuje odpowiedniego odstępu od powieki, przez co rzęsy się w nią wbijają i powodują dyskomfort u kobiety, której zostały one założone. Taka sytuacja również może prowadzić do stanu zapalnego.

Na co zwrócić uwagę, by rozpoznać dobry salon?

Kolejną kwestią na jaką powinnyśmy zwrócić uwagę jest czas trwania zabiegu i jego cena. Czas trwania przedłużania rzęs przeważnie waha się między 2-2,5 h, więc jeśli ktoś ogłasza się, że wykona go w niecałą godzinę, powinna nam się zapalić czerwona lampka. Rzęsy, które zostaną przedłużone w tak krótkim czasie, na pewno nie będą profesjonalnie wykonane.

Cena w głównej mierze zależy od metody, na jaką się zdecydujemy. Najbardziej popularna metoda 1:1 to koszt od 150 zł górę. Ceny za metodę objętościową zaczynają się już od ponad 200 zł. Tak jak w przypadku czasu, jeśli ktoś oferuje nam przedłużanie rzęs w podejrzanie niskiej cenie, skutki tego mogą być różne.

 

Dawid Misztal 4:37 PM chciałbym zapytać do której jest otwarte biuro? Martyna Drzewiecka 4:37 PM pracujesz do 16.30 Dawid Misztal 4:38 PM oł, czyli już mam wychodzić, tak?

Początkujące stylistki

Wyjątkiem od tych reguł są dziewczyny, które dopiero się uczą. W ogłoszeniach o tym informują i przeważnie wykonują tę usługę w niskiej cenie – takiej, by zwróciły im się materiały, jakich użyją. Pamiętajmy jednak, że takie nawet świeże na rynku stylistki rzęs powinny mieć ukończone profesjonalne kursy. Plusem korzystania z ich usług jest zdecydowanie niska cena, ale z drugiej strony wydłuża się czas jaki spędzimy w pozycji leżącej na fotelu – dziewczyna, która dopiero się uczy, nie ma jeszcze takiej wprawy jak profesjonalne stylistki rzęs i nie będzie potrafiła wykonać zabiegu tak szybko jak one.

Nie zapominajmy, że nie tylko młode, zdobywające doświadczenie stylistki powinny mieć ukończone kursy. Również stylistki aktywne zawodowo muszą posiadać certyfikaty i w dalszym ciągu doszkalać się i poszerzać swoje kompetencje zawodowe, a także uczyć nowych metod przedłużania rzęs i nowych trendów w branży.

 

Zapraszamy do naszego sklepu https://magniticalashes.pl, , gdzie znajdziecie akcesoria do sztucznych rzęs.