Jak pielęgnować rzęsy naturalne?

Nawet najlepiej wykonany makijaż oka, nie przyniesie oczekiwanego efektu, jeśli pominiemy w nim rzęsy. Im dłuższe i zajmujące więcej objętości, tym bardziej podkreślą nasze oko. Dowiedzmy się, jak powinnyśmy o nie dbać, żeby właśnie takie były!

 

Demakijaż przede wszystkim

Jeśli zdarza nam się regularnie nie zmywać makijażu na noc – czy to ze zmęczenia, czy zwykłego lenistwa – jest to pierwsza rzecz, którą powinnyśmy zmienić. Spanie w makijażu wpływa bardzo negatywnie na naszą cerę, na skórę pod oczami, a także na nasze rzęsy, które rano są połamane i wypadają w większych ilościach. Demakijaż oka powinnyśmy wykonywać delikatnie, bo jego pocieranie, zwłaszcza kiedy mamy nałożoną maskarę na rzęsach, nie wpływa na nie korzystnie.

Jak wykonywać makijaż, by nie przeciążać rzęs?

Ze względu na to, że tusze wodoodporne są cięższe do zmycia, powinnyśmy unikać ich w codziennym makijażu – właśnie z tego powodu, że nie będziemy mogły usunąć go delikatnie z rzęs. Warto też zwrócić uwagę na to, czy nasz płyn do demakijażu nie zawiera alkoholu, a jeśli tak – należy go jak najprędzej zmienić.

Przy malowaniu rzęs powinnyśmy uważać na zalotkę. Chociaż daje ona spektakularny efekt podkręconych i wydłużonych rzęs, to używana na co dzień (a zwłaszcza na pomalowanych tuszem rzęsach) nadłamuje i osłabia włoski – co również sprawia, że wypadają one w większych ilościach.

Nasze rzęsy potrzebują czasem odpoczynku od tuszu, więc czasami warto odpuścić sobie makijaż i postawić na naturalne kobiece piękno. Alternatywą dla maskary może być henna, dzięki której rzęsy staną się ciemniejsze, co też optycznie je wydłuży. Hennę wystarczy stosować raz na 2-3 tygodnie, więc jeśli efekt będzie dla nas wystarczająco zadowalający, to możemy odstawić malowanie rzęs i co kilka tygodni powtarzać zabieg.

klej do rzęs

Nawilżanie? Nie zapominaj o rzęsach!

Warto zadbać również o odpowiednią pielęgnację rzęs, stosując specjalne odżywki przeznaczone do rzęs. Preparaty nie tylko pielęgnują i odżywiają włoski, ale również stymulują ich wzrost. Dobra odżywka powinna zawierać takie składniki jak kwas hialuronowy, glikoproteiny, biotynę i witaminę B12, nanopeptydy, pantenol oraz ekstrakty roślinne, które nawilżają i regenerują.

Jako naturalną odżywkę do rzęs możemy wykorzystać wazelinę lub oliwkę. Doskonałym produktem do pielęgnacji rzęs jest także olejek rycynowy, który odżywia mieszki włosowe i pomaga przywrócić rzęsom elastyczność, dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i witaminy E.

Najlepiej stosować te preparaty na noc. Są tłuste, więc używając ich w ciągu dnia, narażamy się na przyklejanie się brudu oraz kurzu do naszych rzęs.

Laminowanie rzęs

Wzmocnione, długie rzęsy możemy też uzyskać dzięki zabiegowi liftingu (laminowania) rzęs. Nawet jeśli nie narzekamy na stan naszych włosków, zdarza się tak, że nie jesteśmy do końca zadowolone z ich skrętu – albo w ogóle on nie występuje i nasze rzęsy są proste. Ten zabieg jest idealny właśnie dla takich przypadków. Trwa krótko, bo około 40-60 min, a efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni.

Polega na nałożeniu na początku specjalnego primera wzmacniającego i podkręcającego rzęsy, a następnie nałożeniu utrwalacza, który wzmocni efekt podkręcenia rzęs.

 

Posiadasz sztuczne rzęsy? Odkryj mnóstwo produktów do rzęs w naszym sklepie https://magniticalashes.pl