Niecodzienne stylizacje sztucznych rzęs

Sztuczne rzęsy stają się coraz popularniejsze nie tylko wśród osób związanych ze środowiskiem makijażowym, ale również wśród zwykłych kobiet, które wybierają je ze względu na wygodę użytkowania i spektakularne efekty

 

Od kilku sezonów możemy jednak zaobserwować kilka nowości w tym segmencie świata beauty.

Siła koloru

Hitem wiosny i lata okazały się kolorowe rzęsy. Oprócz światowych domów mody, które zaprezentowały ten trend na swoich pokazach na początku tego roku, do jego popularności w dużej mierze przyczyniła się aktorka Lupita Nyong. Gwiazda pojawiła się na gali rozdania Złotych Globów w niebieskich rzęsach, które podkreślały makijaż dolnej powieki w tym samym kolorze. Moda rozpowszechniła się na portalach takich jak Instagram, a stamtąd do gabinetów kosmetycznych i w środowiskach makijażu artystycznego. Jak ograć kolorowe rzęsy na co dzień?

kolorowe przedłużane rzęsy

Urozmaicony makijaż dzienny

Istnieje wiele sposobów aplikacji sztucznych rzęs, również tych kolorowych. Wszystko zależy od efektu, który chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam oryginalnym, ale wciąż naturalnym wyglądzie, warto przykleić kolorowe rzęsy jedynie w zewnętrznych kącikach – w ten sposób nie tylko optycznie powiększymy i otworzymy oko, ale również pięknie podkreślimy tęczówkę. Można również użyć jedynie kilku pojedynczych kolorowych rzęs między czarnymi na całej ich długości. Dzięki temu efekt będzie równie intrygujący, ale bardziej klasyczny. Nie będzie też przeszkadzał w swobodnym komponowaniu codziennej stylizacji i w doborze innych aspektów makijażu, jak np. odcień szminki. Można również zdecydować się na rzęsy ombre, które fantazyjny kolor posiadają jedynie na końcach. Tak wiele sposobów aplikacji oraz typów kolorowych rzęs pozwala na swobodne stopniowanie efektu, jaki chcemy uzyskać.

Jaki kolor sztucznych rzęs wybrać?

Warto dobrać kolor rzęs nie tylko według swoich upodobań, ale również do własnego naturalnego kolorytu. Osoby o zielonych oczach mogą podkreślić ich odcień za pomocą rzęs fioletowych albo brązowych. Niebieska tęczówka pięknie będzie wyglądać w oprawie rzęs różowych i pomarańczowych. Spojrzenie brązowych oczu świetnie uwydatnią rzęsy zielone. Przy wyborze koloru sztucznych rzęs można kierować się ogólnymi zasadami uznawanymi w wizażu, czyli dobierać kolory kontrastujące albo harmonizujące z naszym kolorytem.

Kolorowy total look

Kolorowe rzęsy mogą stanowić podstawę wyrazistego makijażu. Na rynku dostępne są również te w neonowych odcieniach, które z powodzeniem można stosować na całej długości rzęs. Takie mocne kolorystyczne akcenty najlepiej sprawdzą się w minimalistycznych stylizacjach, ale będą też świetnym uzupełnieniem makijażu graficznego – wyrazistych kresek albo kolorowych cieni nałożonego według określonego kształtu. Rzęsy te na pewno znajdą zastosowanie u wizażystów i osób zajmujących się makijażem artystycznym – pojedyncze kolory można dowolnie dobierać, aby osiągnąć jeszcze ciekawsze rezultaty. Jednym z popularniejszych jest tzw. efekt syreny – połączenie wielu kolorów z zastosowaniem ombre.

 

Imprezowe szaleństwo

Kolorowe sztuczne rzęsy to nie jedyny oryginalny typ. Na rynku dostępne są również rzęsy z brokatem, holograficzne, a nawet takie z kryształkami Svarovskiego. Te sprawdzą się najlepiej w sezonie letnich festiwali lub w okresie karnawałowym. Mogą być jedynie elementem wykończenia makijażu lub stanowić stylizację samą w sobie. Można też połączyć różne trendy i użyć kilku brokatowych rzęs między kolorowymi. Z pewnością przyciągną uwagę niejednej osoby.

Oczywiście makijaż to zabawa i sposób artystycznego wyrazu, dlatego takie propozycje są raczej wskazówkami dla osób rozpoczynających przygodę ze stylizacją rzęs i zbiorem inspiracji dla osób bardziej doświadczonych. Mamy nadzieję, że zaciekawił Was nasz przegląd niecodziennych trendów!