Jak dbać o higienę przedłużanych rzęs?

Przedłużanie rzęs z roku na rok zyskuje na popularności

Coraz więcej kobiet decyduje się na taki zabieg u kosmetyczki, ponieważ która z nas nie lubi obudzić się i nie musieć myśleć o makijażu? Wstajemy i jesteśmy gotowe! A w dodatku czujemy się komfortowo i pięknie.

Mimo, komfortu jaki dają nam przedłużane rzęsy nie powinnyśmy zapominać o ich higienie. Jest to bardzo ważne przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie.

Dlaczego higiena przedłużanych rzęs jest tak ważna?

Oprócz tego, że brak higieny rzęs powoduje sklejanie się całych doczepianych wachlarzy to może doprowadzić do takich objawów jak łzawienie oczu, suchość czy pieczenie. Ponad to powoduje zaczerwienienia i obrzęki. Co gorsza, może prowadzić do takich chorób skóry jak rogowacenie przymieszkowe czy nużeńce (a to doprowadza do utraty naszych naturalnych rzęs!).

 

rzęsy przedłużane

 

Czym myć przedłużane rzęsy?

Przede wszystkim nie używaj wacików. Wykorzystanie płatków do demakijażu to chyba jedna z najgorszych rzeczy jaką możesz zrobić swoim świeżo przedłużonym rzęsom! Może doprowadzić do zahaczania się rzęs oraz rozpuszczania kleju. Do mycia najlepiej sprawdzą się nasze palce! Nie ma potrzeby kupować dodatkowych produktów. Natomiast jeśli uważamy, że nasze palce nie są wystarczające to polecamy aplikatory welurowe.

Mycie przedłużanych rzęs krok po kroku

Wiele z Was martwi się, że może utracić rzęsy podczas ich mycia. Pamiętajcie, że nie ma się czego obawiać. Rzęsy powinny unikać wody oraz naszych rąk pierwsze 48 godzin po zabiegu, później nic się im już nie stanie.

Pierwszym krokiem jest umycie rzęs, następnie należy wysuszyć je suszarką (Uwaga! Tylko od góry, inaczej mogą ulec zniszczeniu i tylko zimnym powietrzem) lub możemy również poczekać, aż same wyschną. Ostatnim krokiem jest staranne rozczesywanie. Pamiętaj, że możemy czesać tylko wyschnięte rzęsy.

Szampon do mycia przedłużanych rzęs

Do podstawowych kroków, możemy dodać jeszcze jeden, który może poprawić kondycję naszych rzęs. Jest to mycie przedłużonych rzęs specjalnym szamponem. Jest to produkt, który w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej zwolenników. Możemy je podzielić na szampony dedykowane do pielęgnacji takich sztucznych rzęs – są to specjalne produkty znanych marek stworzone właśnie do przedłużonych rzęs. Drugą kategorią są szampony dla dzieci, płyny do higieny intymnej lub beztłuszczowe płyny micelarne – te sprawdzają się idealnie, a w dodatku o wiele mniej kosztują! Podstawową zaletą takich produktów jest to, że nie posiadają one w swoim składzie olejków.

 

sztuczne rzęsy

 

Wpływ temperatury na przedłużane rzęsy

Nosząc przedłużane rzęsy powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy wysokich temperaturach powietrza czy gorącej wodzie. Nasze przedłużone rzęsy nie polubią się ani z termami, saunami czy nawet gorącymi prysznicami. Należy również zachować szczególną ostrożność przy prostowaniu czy kręceniu włosów.

Przedłużane rzęsy a inne produkty do twarzy

Szczególną ostrożność należy zachować wykonując makijaż oczu czy twarzy. Przy makijażu powieki należy zwrócić szczególną uwagę, aby kosmetyki były przystosowane do przedłużonych rzęs. Należy również pamiętać, aby nie używać wodoodpornych tuszy do rzęs.

Z dużą ostrożnością należy podejść do nakładania kremów do twarzy, tak aby nie dotknąć przypadkiem rzęs. Ponadto, zaleca się, aby unikać zabiegów na twarz u kosmetyczki czy takich, które mogą podrażnić okolice oczu. Natomiast, jeśli wizyta u kosmetyczki i zabieg na twarz są konieczne, to pamiętajcie, aby poinformować je o tym, że nosicie przedłużone rzęsy.

Higiena rzęs oraz zachowanie ostrożności w niektórych przypadkach zagwarantuje nam, że rzęsy nie uszkodzą się ani nie dojdzie do infekcji oczu. Jednak najważniejszą i podstawową zasadą przy noszeniu rzęs jest nie pocieranie oraz nie dotykanie. Pamiętając o tych zasadach nasze rzęsy będą piękne, a my nie będziemy musiały się o nie martwić.