Primer i inne produkty do przedłużania rzęs – konieczność czy zbędne kosmetyki?

Moda na przedłużane rzęsy wciąż trwa!

 

Wszystkie chcemy mieć piękne i zadbane oczy. Pomóc nam w tym mają produkty dedykowane do przedłużania rzęs. Oferta firm produkujących takie kosmetyki jest bogata, jesteśmy zasypywane propozycjami ze wszystkich stron. Natomiast, które z nich są nam tak naprawdę niezbędne? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części wpisu.

 

cleaner do rzęs

 

 

Primer, czyli podkład dla naszych rzęs

Stosujemy go na nasze naturalne rzęsy, aby zwiększyć ich przyczepność do tych aplikowanych oraz przyspieszyć działanie kleju. Polecamy zapoznać się ze składem chemicznym primera, którego używamy. Zazwyczaj składa się on w większości z wody. Następny składnik to poliwinylopirolidon, na opakowaniach zazwyczaj występuje w skrócie PVP (jest to substancja wiążąca, która podczas przyklejania sztucznej rzęsy do naturalnej gwarantuje powiązanie). Ostatni składnik to etanol (rozpuszczający PVP). Primer do rzęs przede wszystkim sprawdza się w okresie letnim, kiedy temperatury są wysokie a naszym zadaniem jest zapewnienie, że przyklejone rzęsy będą dobrze trzymać się na oczach klientki.

 

Cleaner do rzęs jest jednym z podstawowych kosmetyków

Cleaner do rzęs oczyszcza i odtłuszcza rzęsy naturalnych z substancji oleistych, które są zawarte w innych kosmetykach. Jest to jeden z najważniejszych produktów do przedłużania rzęs, ponieważ bez prawidłowego oczyszczenia tych naturalnych, syntetyczne nie będą się odpowiednio trzymać na naszych oczach. Skład cleanera do rzęs to przede wszystkim woda (która rozpuszcza wszystkie resztki składników innych kosmetyków), kolejnym składnikiem jest alkohol (który oczyszcza rzęsy z tłustych substancji, a w dodatku pozostawia suche rzęsy). Ostatnim składnikiem jest kwas arachidonowy, często występujący pod nazwą AA (odpowiedzialny za zmiękczanie).

My uważamy, że jest niezbędny produkt do aplikacji przedłużanych rzęs. Bez niego nic się nie uda.

Speed up

Speed up jest produktem odpowiadającym za przyspieszenie wiązanie kleju, pozostawiając kępki w niezmienionej formie. Umożliwia nam przyspieszenie naszej pracy. Stosujemy go zarówno na pasek syntetycznych rzęs. Uważany jest również za mocniejszy primer. W jego składzie znajdziemy m.in. wodę oraz alkohol (który jest o wiele mocniejszy niż ten w primerze czy cleanerze).

Jest to produkt niezbędny dla tych z nas, które chcą w jak najkrótszym czasie dokonać aplikacji i przyspieszyć swoje tempo pracy.

Klej do rzęs

Produkty jakim są kleje do rzęs to temat bardzo rozległy. Dobór właściwego zapewni nam prawidłowe przyczepienie ich do naszych naturalnych kosmyków. Bez tego kosmetyku nie jest możliwa właściwa aplikacja. Dobierając klej do przedłużanych rzęs należy zwrócić uwagę na szereg czynników takich jak, metoda przedłużania rzęs czy temperatura i wilgotność powietrza.

Klej do rzęs jest podstawowym i jednym z najważniejszych produktów potrzebnych do aplikacji rzęs.

 

płyn do demakijażu przedłużanych rzęs

Płyny oraz szampony do mycia rzęs

Płyny do demakijażu oraz szampony dedykowane do przedłużanych rzęs to produkty, które zyskują na popularności w ostatnim czasie. Używamy ich podczas mycia rzęs. Popularne firmy oferują nam szeroki wybór takich produktów.

Odpowiedź na pytanie, które kosmetyki są niezbędne zależy od wielu czynników takich jak tempo pracy, rodzaj aplikowanych rzęs czy temperatura w naszym gabinecie. Mamy nadzieję, że wpis pomógł Wam zdecydować, który produkt jest konieczny przy waszej pracy.