Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

Rzęsy 1 do 1 – uwodź spojrzeniem!

rzęsy 1 do 1

Przedłużanie rzęs stało się zabiegiem bardzo popularnym, dzięki któremu możemy cieszyć się pięknym, wspaniale wystylizowanym okiem, na które tak naprawdę nie ma już konieczności nakładania makijażu. Co więcej, jest to zabieg, który pozwala nam mieć piękne, zadbane i długie rzęsy nawet wtedy, kiedy zazwyczaj nie mamy na sobie makijażu. Zabieg ten, jeśli jest wykonany z użyciem dobrych produktów przez osobę, która się na tym zna i ma w tym temacie doświadczenie daje naprawdę bardzo dobre i bardzo trwałe efekty, które dodatkowo prezentują się bardzo naturalnie.

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1 do 1?

Sztuczne rzęsy są niejako przyklejane do naturalnych. W metodzie 1 do 1 na każdą naszą naturalną rzęsę przyklejana jest jedna rzęsa syntetyczna. Rzęsy przykleja się do wszystkich dorosłych rzęs. W przypadku tych mniejszych, konieczne jest późniejsze uzupełnianie w momencie, kiedy staną się one dłuższe.

Dzięki takiemu zabiegowi rzęsy automatycznie stają się dłuższe, ale to nie wszystko. Wydają się też ciemniejsze oraz bardziej gęste. Dodatkowo, osoba, która wykonuje zabieg przedłużania rzęs metodą 1 do 1 może z ich wykorzystaniem w odpowiedni sposób wystylizować oko. Wykonuje się to na podstawie naturalnego układu rzęs osoby, która takiemu zabiegowi się poddaje.

Dodatkowo, rzęsy 1 do 1 można podkręcić, ale można też optycznie powiększyć oko. Równie ważne jest, aby odpowiednio dobrać rodzaj sztucznych rzęs tak, aby po ukończeniu zabiegu całość wyglądała naturalnie. Mowa tutaj zarówno o tym, z jakiego tworzywa sztuczne rzęsy będą wykonane, a także o tym, jaki będą miały profil oraz długość. Bardzo wiele zależy więc od samej kosmetyczki oraz tego, jakim doświadczeniem dysponuje, a także tym, czy będzie potrafiła w odpowiedni sposób dobrać produkt do kształtu oka.

 

przedłużanie rzęs metodą 1 do 1

Czas trwania zabiegu przedłużania rzęs 1 do 1

Zabieg przedłużania rzęs 1 do 1 zwykle trwa około 1,5 godziny. W momencie, kiedy zabieg wykonywany jest zbyt szybko może na tym ucierpieć trwałość jego wykonania. Dlatego też warto zarezerwować sobie na to czas, aby faktycznie jego wykonywanie miało sens.

Rzęsy 1 do 1 – zalety

Pierwszą zaletą, która już została wymieniona jest fakt, że można wspaniale wystylizować spojrzenie i przez całą dobę wyglądać tak, jakby się miało doskonale pomalowane rzęsy. Spojrzenie staje się głębsze, oczy są podkreślone i bardziej wyraziste. Wygląda się bardzo kobieco i po prostu pięknie. Zabieg przedłużania rzęs 1 do 1 pozwala nam zaoszczędzić czas na malowanie rzęs. Dodatkowo, zabieg pozwala cieszyć się wspaniałymi rzęsami przez okres około 3 – 4 tygodni.

 

Rzęsy 1 do 1 – pielęgnacja

Chcąc jak najmocniej wydłużyć trwałość zabiegu warto w odpowiedni sposób pielęgnować rzęsy.

Po pierwsze, warto używać bardzo delikatnych płynów do demakijażu, które nie są tłuste i są preparatami na bazie wody. Nakładając różnego rodzaju preparaty pielęgnacyjne, szczególnie kremy, które mogą posiadać dość tłustą konsystencję, najlepiej omijać okolice oczu.

Rzęsy 1 do 1 można przeczesywać specjalną szczoteczką, ale unikając ich mocnego rozczesywania czy też pocierania, czyli zabiegów, które w prosty sposób mogą doprowadzić do ich uszkodzeń mechanicznych. Ich przeczesywanie można wykonywać systematycznie, na przykład każdego wieczoru. Ryzykowne może też okazać się stosowanie zalotki, która może doprowadzić do połamania się rzęs.

Warto też ograniczać wpływ wysokiej temperatury na rzęsy, a więc unikać sauny, gorącego prysznica lub też solarium. Trzeba się z nimi obchodzić dość delikatnie, warto też zwrócić uwagę na nasze ułożenie podczas snu, aby ich dodatkowo nie wygniatać. Najbardziej zalecane jest, aby spać na plecach, gdyż ta pozycja jest najmniej inwazyjna.